Na Pomorzu w piątek możliwe są liczne burze! – Prognoza na 4 września

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne jak i umiarkowanie ciepłe oraz dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy, które między innymi objawi się rozwojem burz i trąb wodnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz dodatkowo pojawią opady deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu, który w porywach będzie dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się trąby wodne jak i powietrzne oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 45-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

Comments are closed.