Na Pomorzu w czwartek przejdą burze z silnym wiatrem! – Prognoza na 3 września

Nad obszar północnej Polski w ciągu najbliższych godzin również napływać będzie niestabilne jak i umiarkowanie ciepłe oraz dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu, które dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu objawi się rozwojem burz i trąb wodnych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno oraz dodatkowo występować będą ulewne opady deszczu jak i niewykluczone są też między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie  i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się ulewne opady deszczu jak i niewykluczone będą dodatkowo lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. W zamian tego z dobrze rozwiniętych chmur burzowych mogą również rozwijać się trąby wodne jak i powietrzne. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.