W środę przejdą burze z silnym wiatrem! – Prognoza na 2 września

Nad obszar Polski w ciągu doby nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju do końca tygodnia kształtować będzie wyż znad Finlandii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone lokalne oraz dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.