Na Pomorzu w środę pogoda będzie bez większych zmian! – Prognoza na 2 września

Nad obszar północnej Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne jak i dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie między innymi wyż znad Finlandii, który objawi się rozwojem konwekcji i lokalnych burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie przeważnie występować całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się słabe przelotne opady deszczu lub mżawki a nad samym morzem niewykluczone również będą lokalne burze z gradem jak i też silne lub o zmiennym natężeniu opady deszczu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz silne opady deszczu i niewykluczone między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

Comments are closed.