We wtorek popada deszcz oraz lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 1 września

Z początkiem nowego miesiąca na pogodę w naszym kraju będzie oddziaływać już pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego cały czas do Polski napływać będzie niestabilne jak i też dość ciepłe oraz między innymi wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju również występować będzie całkowite oraz zmienne i na ogół też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu jak i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować całkowite jak i też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.