W poniedziałek przejdą burze z ulewnym deszczem! – Prognoza na 31 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć nadal dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północno-zachodniej części Rosji.  W dodatku do Polski cały czas napływać będzie niestabilne jak i też dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach utrzyma się nadal zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu oraz przejdą lokalne oraz silne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie szybko rosnąć a później również mocno wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal nieznacznie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.