Na Pomorzu w poniedziałek rozwijać będą się burze! – Prognoza na 31 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północno-zachodniej części Rosji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie występować będzie całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszcz jak i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie bardzo mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.