W niedzielę będzie upalnie oraz przejdą silne burze! – Prognoza na 30 sierpnia

W ostatni dzień weekendu nad obszar Polski napływać będzie bardzo niestabilne jak i też bardzo ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z południa Europy. Jedynie na zachodnią i północną część naszego kraju będzie napływać już nie chłodniejsze oraz dodatkowo wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który przemieszczać będzie się nad naszym krajem w kierunku północno-zachodniej części Rosji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone też też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie dość ciepło i upalnie oraz dodatkowo utrzyma się zmienne jak i też całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu. W zamian tego pojawią się lokalne oraz silne burze z gradem. Temperatura powietrza będzie bardzo zróżnicowana oraz wyniesie od +18°C do nawet +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal bardzo mocno i wyraźnie będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.