W sobotę pojawią się liczne chmury oraz przejdą burze! – Prognoza na 29 sierpnia

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który przemieszczać będzie się nad Morzem Północnym i Bałtykiem. Poza tym napływać będzie bardzo niestabilne jak i też ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół utrzymywać się zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się dodatkowo przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować całkowite oraz też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.