W piątek również przejdą burze z ulewnym deszczem! – Prognoza na 28 sierpnia

Z początkiem nowego weekendu wpływ na pogodę w naszym kraju nadal będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Alp. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie niestabilne jak i też dość ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach utrzyma się zmienne jak i też całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach przeważnie będzie występować całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą dodatkowo ulewne opady deszczu i między innymi pojawią się lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.