Na Pomorzu w piątek również rozwijać będą się burze! – Prognoza na 28 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby nadal napływać będzie niestabilne jak i umiarkowanie wilgotne oraz dość ciepłe powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. W dodatku pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Alp i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone też lokalne jak i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach miejscami będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się zmienne oraz też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu i niewykluczone między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.