W czwartek również możliwe są ulewy i burze! – Prognoza na 27 sierpnia

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi dość chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Krajów Nadbałtyckich oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą silne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się opady deszczu o zmiennym jak i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się liczne komórki burzowe, którym towarzyszyć będzie silny wiatr z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +23°C. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.