W środę będzie gorąco oraz przez Polskę przejdą burze! – Prognoza na 26 sierpnia

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na obszarze Polski nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Danii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie nieznacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.