Na Pomorzu w środę przejdą burze z silnym wiatrem! – Prognoza na 26 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Danii oraz nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą silne opady deszczu jak i niewykluczone burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nieznacznie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się silne opady deszczu jak i niewykluczone będą między innymi burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.