We wtorek również możliwe są burze i liczne przejaśnienia! – Prognoza na 25 sierpnia

W najbliższych godzinach pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich oraz front atmosferyczny. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie dość ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal utrzymywać będzie się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu jak i niewykluczone będą między innymi burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz początkowo powinno być częściowo w Centrum oraz na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz możliwe będą liczne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie bardzo mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.