Na Pomorzu we wtorek wystąpią przejaśnienia i burze! – Prognoza na 25 sierpnia

W najbliższym czas nad Pomorze w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz miedzy innymi dość ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie utrzymywać się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się między innymi ulewne opady deszczu jak i możliwe są dodatkowo liczne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie dość ciepło oraz dodatkowo utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu oraz między innymi przejdą liczne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal bardzo mocno i wyraźnie będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.