W poniedziałek również możliwe są ulewy i burze! – Prognoza na 24 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju również będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Dodatkowo napływać będzie niestabilne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie również występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są lokalne i dość gwałtowne burze  z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.