W niedzielę przejdą burze i wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 23 sierpnia

W najbliższych godzinach pogodę w naszym kraju kształtować będzie skraj niżu znad Skandynawii. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju przeważnie utrzyma się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi ulewne opady deszczu jak i przejdą dodatkowo burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będzie ciepło oraz dodatkowo utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i możliwe są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach na Wybrzeżu będzie dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.