Na Pomorzu przez weekend będzie upalnie oraz przejdą burze! – Prognoza Pogody

Nad Pomorze w weekend napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też niestabilne jak i wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. W zamian tego pogodę na północy Polski kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i Skandynawii oraz dodatkowo system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się ulewne opady deszczu, które mogą powodować podtopienia oraz między innymi możliwe są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w weekend będzie upalnie oraz między innymi utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się ulewne opady deszczu jak i możliwe będą gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do nawet +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku przeważnie będzie występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też ulewne opady deszczu jak i niewykluczone mogą być lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu w ciągu dnia i wieczorem również utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

Comments are closed.