W weekend przez całą Polskę przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 22 sierpnia

Nad obszar Polski przez weekend napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też niestabilne jak i wilgotne również powietrze z południa. Jedynie północna część naszego kraju będzie w nieco chłodniejszym powietrzu, które między innymi napływać zacznie z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju będzie początkowo pogodnie i bez opadów. Jedynie małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami utrzyma się na północy oraz też na zachodzie w Centrum i na wschodzie Polski. Dodatkowo w tej części kraju i nad samym morzem będą występować opady konwekcyjne oraz opady deszczu o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone też dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. W zamian tego na Wybrzeżu i północy Polski w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne ulewne opady deszczu oraz między innymi przejdą lokalne i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.