W piątek będzie upalnie i z większymi przejaśnieniami! – Prognoza na 21 sierpnia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach w dalszym ciągu napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. W dodatku pogodę na obszarze Polski pomału zacznie kształtować już dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu oraz częściowo na północy w Centrum i wschodzie pojawią się opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słabi i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie bardzo wyraźnie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będzie upalnie oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu i częściowo nad samym morzem niewykluczone będą przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno początkowo być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +29°C do nawet +34°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.