Na Pomorzu w piątek będzie upalnie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 21 sierpnia

Nad Pomorze w najbliższy weekend napływać będzie cały czas bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę na północy Polski kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i front atmosferyczny.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno oraz ciepło i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu możliwe są nad samym morzem i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie upalnie oraz dodatkowo utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu i częściowo nad samym morzem możliwe będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +30°C do nawet +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.