W środę na Pomorzu przejdą burze i będzie gorąco! – Prognoza na 19 sierpnia

Nad Pomorze w najbliższych godzinach również napływać będzie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski w dalszym ciągu kształtować będzie między innymi pole obniżonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się przelotne opady deszczu jak i niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.