W czwartek będzie upalnie oraz pojawią się mgły i burze! – Prognoza na 20 sierpnia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy. W dodatku pogodę na obszarze Polski w dalszym ciągu kształtować będzie między innymi pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też zachmurzenie zmienne i duże z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu jak i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo na północy oraz w Centrum i na wschodzie kraju będą występować ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie bardzo mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.