Nad Polską w środę będą rozwijać się liczne burze! – Prognoza na 19 sierpnia

Obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal będzie pod wpływem niżu oraz dodatkowo napływać będzie niestabilne i też bardzo ciepłe jak i dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak - Meteo24

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować całkowite oraz też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu jak i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być początkowo na Wybrzeżu oraz częściowo nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nieznacznie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będzie gorąco oraz pojawi się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też ulewne opady deszczu i dodatkowo przejdą lokalne oraz dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału jak i wyraźnie rosnąć  oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.