Na Pomorzu w czwartek będzie mglisto i gorąco! – Prognoza na 20 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w dalszym ciągu napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy. W zamian tego pogodę przez najbliższe dnia zacznie pomału kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą we wschodniej części Wybrzeża. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.