We wtorek również przejdą burze i będzie upalnie! – Prognoza na 18 sierpnia

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i zachodu Europy. W dodatku pogodę na obszarze Polski w ciągu doby kształtować między innymi będzie pole obniżonego ciśnienia.

Autorka Zdjęcia - Beata Janisz

Autorka Zdjęcia – Beata Janisz

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie występować będzie całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu jak i niewykluczone burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Pomorzu zachodnim i częściowo nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie również upalnie i między innymi pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.