Na Pomorzu we wtorek będzie gorąco i przejdą burze! – Prognoza na 18 sierpnia

Nad Pomorze z początkiem nowego tygodnia w dalszym ciągu napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i zachodu Europy. Dodatkowo pogodę na północy Polski kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia oraz między innymi lokalnie przejdą burze z gradem.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu jak i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 10011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąc oraz dodatkowo utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu jak i niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.