Na Pomorzu będzie gorąco i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 17 sierpnia

Nad obszar Polski północnej z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski zacznie pomału kształtować układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nieznacznie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie gorąco oraz między innymi pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo na południu województwa może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu jak i burze z gradem. Na pozostałym obszarze i nad samym morzem początkowo powinno być bez opadów i burz. Jedynie dopiero pod wieczór niewykluczone będą też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal nieznacznie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.