W weekend na Pomorzu będzie gorąco i ze zmienną pogodą! – Prognoza Pogody

Nad Pomorze przez weekend napływać cały czas będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu i wschodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski do końca weekendu kształtować między innymi będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół ciepło oraz między innymi bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąco oraz między innymi będzie dość pogodnie i ze zmiennym zachmurzeniem. Poza tym będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do nawet +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo pojawi się zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie gorąco oraz dodatkowo będzie dość pogodnie i ze zmiennym zachmurzeniem, które nie powinno przynosić opadów deszczu i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.