W niedzielę będzie upalnie oraz przejdą też burze! – Prognoza na 16 sierpnia

W najbliższych godzinach do Polski również napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu. W dodatku pogodę w naszym kraju kształtować między innymi będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również utrzyma się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi częściowo na zachodzie oraz w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu jak i burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i nad morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie gorąco oraz pojawi się też duże i między innymi zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie w Centrum oraz w górach i na południu kraju będą nadal występować przelotne ulewne opady deszcz jak i niewykluczone burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i nad morzem powinno być bez opadów i miejscami też dość pogodnie. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do nawet +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu oraz też z południowego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.