W piątek przybędzie chmur i będzie też gorąco! – Prognoza na 14 sierpnia

Z początkiem weekendu na pogodę w naszym kraju również oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia oraz między innymi do Polski cały czas napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu i wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne- Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne- Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach przeważnie będzie bez opadów oraz dodatkowo utrzyma się zmienne i małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze możliwe będą na południu Polski i w górach. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie gorąco i przeważnie bez opadów. Poza tym utrzyma się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo częściowo na zachodzie i południu kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.