Na Pomorzu w piątek będzie gorąco i z przejaśnieniami! – Prognoza na 14 sierpnia

Nad Pomorze w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu i wschodu Europy. W dodatku do końca zbliżającego się weekendu pogodę na północy Polski kształtować między innymi będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się przeważnie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąco oraz dodatkowo utrzyma się też duże i zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie nieznacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.