Na Pomorzu w czwartek będzie gorąco i z przejaśnieniami! – Prognoza na 13 sierpnia

Nad Pomorze w najbliższych godzinach w dalszym ciągu napływać będzie bardzo ciepłe i na ogól też umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północnego-wschodu Europy. Poza tym w najbliższych dniach pogodę na północy Polski kształtować między innymi będą układy wysokiego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nieznacznie będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąco oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.