We wtorek wyjdzie słońce oraz przejdą liczne burze! – Prognoza na 11 sierpnia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu i północnego-wschodu. Dodatkowo pogodę na obszarze Polski kształtować między innymi będzie wyż znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu. Dodatkowo nad samym morzem i na północy Polski w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie gorąco. Poza tym będzie pogodnie oraz dodatkowo pojawi się małe a także zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które w wielu miejscach przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach na północy kraju oraz na Wybrzeżu będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.