W środę na Pomorzu będzie gorąco i dość pogodnie! – Prognoza na 12 sierpnia

Nad Pomorze w dalszym ciągu napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też dość suche powietrze ze wschodniej części Europy. W zamian tego do końca tygodnia pogodę na północy Polski kształtować między innymi będzie wyż znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie małe i zmienne zachmurzenie lokalnie może występować nad samym morzem i we wschodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach może miejscami on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie również gorąco oraz utrzyma się też małe i zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.