W środę będzie gorąco oraz zza chmur wyjdzie słońce! – Prognoza na 12 sierpnia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz też nieco chłodniejsze i na ogół dość suche powietrze ze wschodu i północnego-wschodu. W dodatku pogodę do końca tygodnia na obszarze Polski kształtować będzie wyż znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju przeważnie utrzyma się małe i zmienne zachmurzenie, które dodatkowo na południu oraz częściowo w Centrum i na wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będzie gorąco oraz pojawi się małe i zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.