Na Pomorzu we wtorek będzie na ogół pogodnie i ciepło! – Prognoza na 11 sierpnia

W najbliższych godzinach nad obszar północnej Polski cały czas napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północy Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu dodatkowo kształtować będzie wyż znad Skandynawii.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu przeważnie będzie występować zachmurzenie zmienne oraz dodatkowo mogą pojawić się przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami niewykluczone jest małe zachmurzenie z licznymi przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.