Na Pomorzu w poniedziałek będzie również upalnie – Prognoza na 10 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć wyż znad Skandynawii. Poza tym cały czas nad Pomorze napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie przeważnie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować mogą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie upalnie oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Poza tym powinno być początkowo bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim może miejscami dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.