W poniedziałek będzie upalnie i możliwe są też burze! – Prognoza na 10 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju również będzie mieć wyż znad Skandynawii. W zamian tego cały czas do Polski napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie przeważnie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie również gorąco. Poza tym utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +29°C do nawet +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach nad samym morzem oraz na Wybrzeżu będzie on dochodzić miejscami do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.