Na obszarze Polski letnie temperatury szybko nie odpuszczą! – Ważne Prognozy

Od wielu dni i praktycznie do końca miesiąca nad obszar naszego kraju będzie napływać bardzo ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze, które będzie bardzo dokuczliwe dla naszego organizmu jak i zwierząt.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Blitzortung

Źródło Danych – Wetterzentrale

Póki co podczas nadchodzących dni mieszkańcy Polski będą mogli liczyć na prawdziwie letnie temperatury, które w wielu miejscach będą lokalnie dochodzić w przedziale do +30°C/+35°C. Poza tym tak letniej pogodzie będą między innymi towarzyszyć miejscami większe chwile ze słońcem jak i dodatkowo przejściowe burze ze zmiennym jak i miejscami z dużym też zachmurzeniem. Natomiast jak wynika z modeli numerycznych do końca miesiąca pogodę w naszym kraju przeważnie mają kształtować układy wysokiego ciśnienia znad Skandynawii i Krajów Nadbałtyckich. Jedynie nieco zmiennej jak i dynamicznej pogody będą mogli spodziewać się mieszkańcy na ogół północnej Polski i gmin Nadmorskich.

Źródło Danych - Blitzortung

Źródło Danych -Wetterzentrale

Źródło Danych - Blitzortung

Źródło Danych – Wetterzentrale

Źródło Danych - RCB

Źródło Danych – RCB

Aura upalna również bardzo źle wpływać będzie na nasze samopoczucie szczególnie przy bezwietrznej pogodzie. Z tego względu zalecamy również ograniczać przebywania na słońcu oraz unikać też wysiłku fizycznego, który źle w czasie upału może wpłynąć na nasz organizm i zdrowie.

 

 

Comments are closed.