W niedzielę będzie upalnie oraz przejdą burze! – Prognoza na 9 sierpnia

W najbliższych godzinach nad obszar Polski w dalszym ciągu napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować między innymi będzie wyż znad Morza Północnego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo niewykluczone są też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie upalnie. Poza tym utrzyma się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do nawet +35°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.