W weekend będzie upalnie i możliwe są też burze! – Prognoza na 8 sierpnia

Nad obszar naszego kraju przez weekend cały czas napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też niestabilne powietrze, które dodatkowo w wielu miejscach Polski i nad Bałtykiem sprzyjać będzie w rozwoju licznych burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie przeważnie występować zmienne oraz małe i duże też zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego mogą między innymi pojawić się przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym-wschodzie oraz też na wschodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie nieznacznie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w weekend będzie upalnie oraz dodatkowo utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym niewykluczone są też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +29°C do nawet +34°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.