Na Pomorzu w weekend będzie upalnie oraz możliwe są burze! – Prognoza Pogody

Nad Pomorze przez weekend cały czas napływać będzie bardzo ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne i na ogół też niestabilne dość powietrze ze wschodu i południowego-wschodu. W dodatku pogodę na północy Polski kształtować będzie między innymi wyż znad Krajów Nadbałtyckich i Morza Północnego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym niewykluczone będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i lokalne burze z gradem. Jedynie pogodnie i bez opadów powinno być we wschodniej części Wybrzeża. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadanie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w sobotę na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół upalnie oraz między innymi utrzyma się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być we wschodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +29°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się nieznacznie wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego niewykluczone będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie upalnie oraz między innymi pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu jak i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +29°C do nawet +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.