Na Pomorzu w piątek będzie upalnie i możliwe są burze! – Prognoza na 7 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu i południowego-wschodu. W dodatku pogodę na Pomorzu przez najbliższe dni kształtować będzie wyż znad Krajów Nadbałtyckich.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie upalnie oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie, które może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.