W piątek będzie upalnie oraz możliwe są lokalne burze! – Prognoza na 7 sierpnia

Z początkiem nowego weekendu wpływ pogodę w naszym kraju będzie mieć wyż znad Bałtyku. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi bardzo ciepłe i na ogół też dość suche powietrze ze wschodniej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na południu i wschodzie Polski będą występować przelotne opady deszczu oraz niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach będzie gorąco. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które w wielu miejscach przyniesie ze sobą niewykluczone przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +29°C do nawet +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.