W czwartek będzie gorąco oraz wystąpią przejaśnienia! – Prognoza na 6 sierpnia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach będzie napływać ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu Europy. Poza tym pogodę nad obszarem Polski do przyszłego tygodnia kształtować będzie między innymi wyż, który znajdzie się nad Bałtykiem i Finlandią.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie przeważnie bez opadów oraz dodatkowo utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone też słabe burze mogą pojawić się na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach pojawi się na ogół duże oraz zmienne i małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na północnym-wschodzie oraz też na wschodzie i południu kraju niewykluczone będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.