Na Pomorzu w czwartek będzie gorąco i też pogodnie! – Prognoza na 6 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodniej części Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który stacjonować będzie nad Bałtykiem i Finlandią.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast na Pomorzu i Wybrzeżu w ciągu nocy i o poranku będzie bez opadów oraz pojawi się też małe i zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąco oraz pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami w zachodniej i północnej części województwa oraz też częściowo nad samym morzem może wystąpić małe i zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.