We wtorek na Pomorzu lokalnie zagrzmi i wyjdzie słońce! – Prognoza na 4 sierpnia

W najbliższych godzinach nad Pomorze cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi nieco chłodniejsze i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w północnej części Polski początkowo kształtować będzie jeszcze pole obniżonego ciśnienia, które źle wpływać może na nasze samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno oraz między innymi pojawią się też przelotne opady deszczu i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz dodatkowo pojawią się też przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.