W środę wystąpią przejaśnienia i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 5 sierpnia

W ciągu doby wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć wyż znad Litwy. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też opady deszczu i mżawki o silnym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nieznacznie będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie w dalszym ciągu występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północy w Centrum i na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.